W dniach 4-6 stycznia postanowiliśmy popływać trochę na zamarzniętej wodzie i wybraliśmy się na zawody Orava Snowkite Challenge organizowane wspólnie przez Polaków, Czechów i Słowaków.

Po 2 dniach treningu i testowania nowych latawców od Ozone Kites Polska w niedzielę rozegrano wyścigi, w których nasz team zajął czołowe miejsca. Okazało się, że nie tylko kitefoil jest naszą domeną ale połączenie latawców z nartami i snowboardem wychodzi nam całkiem dobrze.

Jasiek Koszowski wygrał w kategorii Ski wszystkie wyścigi i zajął I miejsce, Julia Damasiewicz tryumfowała w konkurencji kobiet, wygrywając 2 z 3 wyścigów i zajmując jednocześnie w open (wszyscy zawodnicy ski i snowboard) bardzo dobre miejsca w poszczególnych wyścigach (11, 10, 5), Kuba Wątorowski wygrał w kategorii snowboard 2 z 3 wyścigów i również zajął I miejsce w tej kategorii. Na podium stanęła również Julka Morkowska, która dzielnie walczyła z wiatrem i wymagającą trasą. Kuba Jurkowski został pierwotnie sklasyfikowany na 2 miejscu w swojej kategorii ale gdy ukazały się tabele wyników, zgodnie z zasadami fair play, poprosił o skorygowanie swojego wyniku i zakończył zawody na pozycji 4. Cały Ozone Kite Race Team wraz z KORem spisał się na medal.

Bardzo dziękujemy organizatorom za udane zawody, organizacja ich w tak ciężkich warunkach była sporym wyzwaniem. Dziękujemy innym za współzawodnictwo i do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Ozone Snow Kite Team from albertj on Vimeo.